Profil firmy

ANDEROL – amerykańsko-holenderska firma jest przodującym wytwórcą i sprzedawcą wysoko zaawansowanych technologicznie środków smarnych stosowanych w przemyśle. Swój profesjonalizm opiera na ponadsiedemdziesięcioletnim doświadczeniu.

ANDEROL swój technologiczny rozwój zaczął od pionierskiego użycia olejów syntetycznych w lotnictwie armii amerykańskie w czasie II Wojny Światowej. Opatentowane rozwiązania firmy zapobiegały dramatycznemu przegrzewaniu się silników samolotów podczas długotrwałej eksploatacji.

W latach ’50 ANDEROL rozszerzył swą działalność o nowe środki smarne, które stały się znaczącym krokiem naprzód w kwestii utrzymania ruchu i wydajności procesów produkcji. W latach ’60 ANDEROL zdobył reputację globalnego producenta wysokospecjalistycznych smarów i olejów dla przemysłu cywilnego i zbrojeniowego, w szczególności przeznaczonych do różnego typu sprężarek i pomp próżniowych.

Dziś ANDEROL jest częścią grupy Chemtura – producenta m.in. dodatków do środków smarnych. Hatco – siostrzana spółka – skupia się m.in. na produkcji syntetycznych baz olejowych. To współdziałanie pozwala ANDEROLowi wykorzystywać innowacje technologiczne do tworzenia środków smarnych zdolnych przezwyciężyć nawet najbardziej nieprzyjazne warunki ich pracy.

Centralne biuro ANDEROL Europe znajduje się w Maastricht w Holandii. Strategiczna lokalizacja w centrum Europy pozwala nam być blisko głównych rynków zbytu. Produkty ANDEROLa są sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Najważniejsze kraje są obsługiwane przez naszą zewnętrzną sieć starannie dobranych i wyspecjalizowanych dystrybutorów.

Pracownicy naukowi, serwisancii i sprzedawcy ANDEROLa są najwyższej klasy profesjonalistami, wybranymi ze względu na ich specjalistyczną wiedzę związaną z przemysłowymi środkami smarnymi i ich zastosowaniami. Innowacyjność firmy oraz oddanie klientom są naszą dumą. Kładąc nacisk na R&D (dział badań i rozwoju), jesteśmy w stanie szybko dostosować środki smarne do zapotrzebowania naszych klientów. Nasze produkty często aplikowane raz na cały cykl życia urządzenia, radzą sobie z ekstremalnymi warunkami pracy (np. temperatura, zanieczyszczenia, obciążenia, itp.). Zastosowanie produktów firmy ANDEROL tnie średnio o połowę koszty konserwacji wynikające z wymagań technicznych; polepsza również znacząco wydajność i wydłuża bezawaryjną pracę maszyn, co skutkuje istotnym zyskiem dla użytkownika.

Jeżeli są Państwo zainteresowani lepszymi środkami smarnymi w atrakcyjnej cenie, prosimy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem. Będziecie Państwo mogli omówić wszelkie kwestie dotyczące środków smarnych, jak również zakupić produkt dokładnie dopasowany do Waszych potrzeb.